تابستان خود را چگونه بگذرانم؟

0
662

تابستان فرصتی طلایی برای مطالعه کنکور

سلام دوستان
چند ماه اول تابستون زمان مناسب برای شروع مطالعه هست. هرچند اگر کسی از مهر هم شروع کنه به خوندن چیزی رو از دست نمی ده و می تونه به نتیجه دلخواهش برسه، فقط باید برنامه هاشو فشرده تر دنبال کنه و سخت تر درس بخونه. اما شما بهتره از تابستونتون استفاده کنید تا وقت واسه تفریح هم داشته باشید. توصیه ما اینه که حتما تفریح رو هم تو برنامه درسیتون بزارید.
سعی کنید بیشتر از این فرصتی که دارید برای ارزیابی خودتون(یعنی شناخت نحوه درس خوندنتون)، شرایطتون و روحیات درس خوندن خودتون بپردازید و اصلا نگران رقابت نباشید. چرا که شما جزو محدود افرادی هستید که از تابستون شروع به درس خوندن می کنید. این چند ماه اول رو نیاز نیست تست بزنید و سعی کنید با آرامش مطالب رو بیشتر به صورت پایه ای یاد بگیرید و تسلط خودتون رو روی این مطالب بالاتر ببرید.
پس تابستون یه فرصت طلایی هست واسه اینکه بتونید از سایر رقیباتون جلوتر باشید.

کنکور کارشناس ارشد اقتصاد
چون اول راهه و می خواید شروع کنید به خوندن تاکید زیادی رو خلاصه نویسی دارم. خلاصه نویسی به هیچ وجه فراموش نشه. درسته که یکم وقت گیر هست و حوصله آدم سر میره اما این خلاصه ها به دردتون می خوره. وقت استفادش که برسه اونوقته که میگید دم مشاورین اقتصادی ها گرم! این خلاصه ها بیشتر واسه ماه ها و روزای پایانی کاربرد داره و ارزش خودشون رو نشون می دن که می تونه شما رو از سایر رقیباتون چندین پله جلوتر قرار بده. حتی اگه تا اون لحظه از خیلی ها عقب تر بودید و مطالب رو فراموش کردید. اینو بدونید که اهمیت خلاصه ها خیلی خیلی زیادن و واسه همینه که زیاد تاکید می کنم. چون حجم مطالب بالاست نمی شه تو ماه پایانی همه کتابا رو دوباره از نو شروع کنیم به خوندن. سعی کنید مطالبی رو که می خونید هم به صورت منظم دربیارید تا ذهنتون بتونه راحت تر درکش کنه. مطالبی که منظم باشن رو بهتر میشه یاد گرفت یا حفظ کرد.
اولین کار برای شروع مطالعه اینه که یه نگاه به فهرست مطالب بندازید تا مطالبی رو که قراره بخونید ببینید و یه دورنمای کلی از مطالب هم داشته باشید.
پیشنهاد ما اینه که بیشتر وقتتون رو بزارید رو خرد و کلان که اهمیت بیشتری دارن و بین خوندن خرد و کلان واسه استراحت ذهن هم ریاضی و آمار بخونید و یا یه نیم نگاه به مجموعه دروس داشته باشید. پس تاکید اصلی در تابستون روی دروس خرد و کلان باشه.

[box type=”info” radius=”10″]

ارتباط با مشاور

[/box]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید