چگونه برای کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد برنامه‌ریزی کنیم؟

plannig-economya-ir

سلام دوستان
رسیدیم به یه بخش اصلی و مهم. معمولا اکثر افراد یه برنامه دو ساله برای ارشد میزارن. ولی حتی یه برنامه یک ساله اما مفید هم برای یه رتبه خوب و تک رقمی کافیه.
ما اهل اغراق کردن و شعار و اینکه بگم ساعت ۶ صبح پاشید یا بگیم روزی ۱۲ ساعت درس بخونید نیستیم و بهش اعتقادی هم نداریم.
حتی از اواناش هم نیستیم که بگیم با روزی یه ساعت میشه یه رتبه خوب اورد!! چرا که واقعا نمیشه درسی مثل خرد یا کلان رو، البته در بعضی از مباحثش، دو ساعته به جایی رسوند. دو ساعت طول می کشه تا ذهنتون به یه مطلبی عادت کنه و تازه بفهمید قراره چی بخونید. پس نمیشه دو ساعت خرد خوند و بعد نیمه تمامش گذاشت و رفت سراغ یه درس دیگه. چرا که تمام زحمتی رو که این دو ساعت تو خرد کشیدید از دست میدید.
این امکان هم وجود داره که با توجه به شرایط متفاوت آدم نتونه ۶ صبح پاشه و درس بخونه. من فقط پیشنهادم اینه که ساعات مطالعاتیتون رو ببرید بالا نه اینکه ۶ صبح پاشید واسه درس با حالت خوابالود!

درسته که صبح واسه یادگیری خوبه و ذهن آماده یادگیریه اما بعضی ها هستن که ظهر یا شب بهتر می تونن درس بخونن و تمرکز و بازدهیشون بالاتره. پس من تاکیدم رو اینه که زمان مطالعاتیتون رو ببرید بالا و زمانی درس بخونید که فکر می کنید باهاش راحت ترید و بهتر یاد می گیرید و این رو کسی نمی تونه مشخص کنه جز خودتون. فقط این نکته یادتون نره که تو ماه پایانی شرایط فرق داره و شما باید ذهنتون رو آماده کنید و بهش عادت کنید که صبح بیشتر آماده باشه و بهتر تست بزنید و آمادگی ذهنی بیشتری تو این ساعت پیدا کنید، چون کنکورتون صبح ساعت ۸ شروع می شه. اما الان شرایط فرق داره و تا کنکور فاصله زیادی داریم و کلی برنامه که باید اجراش کنیم. پس به تفاوت الان که می تونید با خیال راحت درس بخونید و ماه پایانی که شرایط کنکوری داره هم دقت داشته باشید.

لازمه بگم بهترین فردی که میتونه واستون برنامه ریزی کنه خودتونید، چون خودتون بهتر شرایط و نحوه خوندنتون رو میدونید. چرا که یه عده ممکنه کند خون باشن و یه عده سرعتشون بالاتره. واسه همین هم تو قسمت «تابستان خود را چگونه بگذرانیم» و «چطور شروعی صحیح داشته باشیم» تاکید داشتم که بیشتر تو ماه های اولیه و تابستان به ارزیابی خودتون و شرایطتون بپردازید تا بهتر بتونید تو قسمت برنامه ریزی ازش استفاده کنید.
پس به عنوان یه جمع بندی تو تابستون سعی کنید به ارزیابی خودتون که من فکر میکنم حداقل یک ماه طول میکشه بپردازید و از مهرماه شروع به برنامه ریزی کنید و سعی کنید حداقل یه نمونه سوال کنکور رو نگاه کنید تا سبک سوالات کنکور رو هم بفهمید چطوره و الکی روی مطالبی که نیاز نیست وقت نزارید. بعدا قسمت های پراهمیت و پر تست و درصد اهمیت فصول رو تو کنکورهای اخیر قرار میدم تا بهتر بدونید رو کدوم قسمت ها وقت بیشتری اختصاص بدید.
علاوه بر این می تونید نحوه ی خوندن هر درس و هر قسمت و فصل رو هم تو قسمت ارتباط با مشاور مطرح کنید.

[box type=”info” radius=”10″]

ارتباط با مشاور

[/box]
فیلم‌ها و کارگاه‌های آموزشی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید