برای آنها که از ریاضیات می ترسند!

0
568

ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد

شامل ۲۵ سوال با ضریب ۲

منابع اصلی

[list icon=”enotype-icon-arrow-left3″ icon_color=”#1e73be” icon_color_hover=”#dd3333″ ]ریاضیات و کاربرد آن در اقتصاد هادی رنجبران انتشارات اثبات[/list]

منابع کمکی

[list icon=”enotype-icon-arrow-left3″ icon_color=”#1e73be” icon_color_hover=”#dd3333″ ]محمد حسین پور کاظمی جلد اول و دوم,کتاب های پارسه,ریاضیات کاربردی دکتر وحید ناصحی فر پوران پژوهش[/list]

این درس با ضریب ( ۲) به لحاظ اهمیت همانند آمار است. بچه های رشته اقتصاد باید پایه ریاضی خوبی داشته باشند تا بتوانند بهتر بر مباحث و مسایل خرد و کلان چیره شوند! پس بهتره این درس رو با حوصله بیشتری بخونید. منبع اصلی معرفی شده یک کتاب خوبه که تمام سرفصل های مورد نیاز شما برای کنکور رو پوشش میده. علاوه بر این ترکیبی از تست های تالیفی و کنکور سال های گذشته رو قرار داده که یک ویژگی ممتاز در این کتاب هست. میشه از تست های کنکور که انتهای هر فصل آورده شده درجه اهمیت هر فصل رو ارزیابی کرد. اکثر تست های ریاضی معمولا یک روال خاص رو طی کردن. یعنی معمولا از هر قسمت سوالاتی مطرح شده که سال های بعد فقط صورت مساله عوض شده. پس براتون یه درس بی آزار خواهد بود و با یک کم تمرین می تونید درصد بالایی تو کنکور داشته باشید. به عبارتی بر خلاف تصور ریاضیات زیاد اذیت کننده نیست و کافیه قلق اون دستتون بیاد. راه حل هم بسیار ساده است.

ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد

نکته ای که در خوندن ریاضیات برای کنکور مطحه اینه که، خوندن یک بار درسنامه کفایت میکنه. نمی خواد درسنامه رو چندین بار بخونید. کافیه مثال های متنوع مربوط به هر درسنامه حل کنید تا درس رو بهتر یاد بگیرید و با حل مسائل مختلف آشنا بشید. علاوه بر اون فرمول هاش یواش یواش طی حل مسائل زیاد ملکه ذهنتون میشه. میتونید در کنار کتاب ریاضی هادی رنجبران برای حل مسائل بیشتر و یادگیری بهتر مسائل از کتاب پورکاظمی هم استفاده کنید که مسائل متنوعی رو مطرح کرده. از ریاضی نترسید و مطمئن باشید اگر راهی رو که نشونتون دادیم رو طی کنید باید به فکر درصد های بالای ۹۰ باشید!! تست های چند سال اخیر نشون دادن سوالات ریاضی به سمت اقتصادی شدن پیش رفتن. یعنی سوالات به صورت کاربردهای ریاضیات در اقتصاد مطرح شدن که هر ساله ۵ سوال رو مطرح کردن. کتاب ریاضیات رنجبران فصل آخر کتاب رو به همین مباحث اختصاص داده. پس می تونید این کتاب رو خوب مطالعه کنید و برای حل مسائل متنوع و بیشتر به مسائل دکتر پور کاظمی نگاه کنید. همینطور که گفتم و به خاطر اهمیتش دوباره تاکید میکنم ریاضیات رو باید با حل مسائل متنوع و متعدد یاد گرفت و صرفا با حل چند تست نمیتونیم بگیم که رو بحث مسلط شدیم. پس راه مشخصه و چیزی نیست که آدم گمراه باشه. فقط این راه رو طی کنید و مطمئن باشید نتیجه می گیرید. این درس رو می تونید در کنار درس اصلی خرد یا کلان و برای استراحت ذهن و یکنواخت نبودن مطالعتون بخونید. بر خلاف بقیه درس ها تاکید زیادی به خلاصه نویسی تو این درس نمی کنم و بیشتر تاکید میکنم بر حل تمرین های زیاد و متنوع، مثال های هر چه بیشتر و بیشتر.

شما می توانید از بخش ارتباط با مشاور هر سوال یا نکته ای که در درس اقتصاد کلان براتون پیش اومده رو با مشاورین ما در میان بگذارید، چه در مورد نحوه ی مطالعه، چه سوال درسی که براتون مشکله و نتونستید جوابی براش پیدا کنید و یا هر چیزی که به ذهنتون میرسه رو در قسمت ارتباط با مشاور مطرح کنید تا در سریعترین حالت ممکن به جوابتون برسید.

[box type=”info” radius=”10″]

ارتباط با مشاور

[/box]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید