آمار در کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد

شامل ۲۰ سوال با ضریب ۲

منابع اصلی

[list icon=”enotype-icon-arrow-left3″ icon_color=”#1e73be” icon_color_hover=”#dd3333″ ]آمار پارسه طورانی,آمار و احتمال کاربرد آن در اقتصاد هادی رنجبران انتشارات اثبات[/list]

منابع کمکی

[list icon=”enotype-icon-arrow-left3″ icon_color=”#1e73be” icon_color_hover=”#dd3333″ ]آمار ناصحی فر,دو جلدی آمار نوفرستی[/list]

آمار کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد

این درس با ضریب ( ۲) به لحاظ اهمیت همانند درس ریاضی است. شاید از این درس بشه به عنوان چالشی ترین درس کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد یاد کرد. برای مطالعه آمار، ابتدا باید کتاب آمار طورانی رو بخونید و می تونید برای حل مسائل متنوع و بیشتر از کتاب رنجبران استفاده کنید. روش رسیدن به یک درصد مناسب در کنکور، خوندن تمرینات زیاد و مرور هست.
متاسفانه آمار درسی به شدت فراره. به خاطر همین بر خلاف ریاضی که تاکید زیادی به خلاصه نویسی نداشتیم تو این درس به شدت خلاصه نویسان رو تشویق میکنیم! پس خلاصه نویسی فراموش نشه. اگر با کتاب طورانی و هادی رنجبران نتونستید درسنامه رو خوب یاد بگیرید از کتاب تشریحی که تو منابع کمکی معرفی کردیم استفاده کنید. متاسفانه دانشجوهای اقتصاد تو این درس ضعف دارن و تو این درس لنگ میزنن! تو این چند سال اخیر هم تست هاش تفاوت چشمگیری داشته و نحوه ی تست هاش تغییر کرد. در حالی که قبلا با حل تست های سال گذشته می شد درصد خوبی زد اما تو چند سال اخیر دیگه اینجوری نیست و سوالات مفهومی تر شدن. اما این به معنای ترس از آمار نیست. چون قبلا راه مشخص نبود. اما الان وضعیت فرق کرده و شما منابع خوبی در اختیار دارید. مثل درس ریاضی توصیه می شه این درس رو هم همراه یکی از دروس اصلی خرد یا کلان بخونید.

شما می توانید از بخش ارتباط با مشاور هر سوال یا نکته ای که در درسآمار براتون پیش اومده رو با مشاورین ما در میان بگذارید، چه در مورد نحوه ی مطالعه، چه سوال درسی که براتون مشکله و نتونستید جوابی براش پیدا کنید و یا هر چیزی که به ذهنتون میرسه رو در قسمت ارتباط با مشاور مطرح کنید تا در سریعترین حالت ممکن به جوابتون برسید.

[box type=”info” radius=”10″]

ارتباط با مشاور

[/box]
فیلم‌ها و کارگاه‌های آموزشی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید