اقتصاد خرد در کنکور کارشناسی ارشد

شامل ۲۵ سوال با ضریب ۴

منابع اصلی

[list icon=”enotype-icon-arrow-left3″ icon_color=”#1e73be” icon_color_hover=”#dd3333″ ]اقتصاد خرد ابونوری جلد ۱ و ۲,اقتصاد خرد ۲ دکتر عباس شاکری نشر نی,اقتصاد خرد دکتر محسن نظری کتاب ارشد انتشارات پوران پژوهش[/list]

منابع کمکی

[list icon=”enotype-icon-arrow-left3″ icon_color=”#1e73be” icon_color_hover=”#dd3333″ ]کتاب تست اقتصاد خرد تیمور محمدی,۲۰۰۰ تست اقتصاد خرد محسن نظری,فرگوسن جلد اول و دومتئوری اقتصاد خرد دکتر مشرف جوادی[/list]
اقتصاد خرد کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد
این درس با ضریب ( ۴) به لحاظ اهمیت در کنار درس اقتصاد کلان پر اهمیت ترین درس برای دانشجویان رشته اقتصاد است. پس باید اهمیت زیادی برای این درس قایل شوید. دانشجویان رشته اقتصاد به طور نسبی به این درس تسلط دارند، ولی سئوالاتی که چند سال اخیر در کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد از این درس مطرح شده، پیچیده شده و لازمه با نکات مهم و مفاهیم جزئی تر این درس آشنا بشید. به خاطر همینه که بهتره با عنوان آسون اما سخت ازش یاد کنیم. مطالبی که گاها ساده به نظر میرسن اما تو تست ها پیچیدگی های خاصی داره!
یکی از اهداف اقتصاد خرد بررسی بازار هست. برای این درس باید کاملا به مفاهیم پایه ای مسلط بود و مطالب رو خوب فهمید و به سادگی از کنارشون رد نشید. چون اگر گذرا خونده بشه نتیجه ای نداره جز عدم تسلط روی مطالب و ناتوانی تو حل مسایل اون. افرادی که تغییر رشته دادن و در طول خوندن احساس کردن مفاهیم رو درست متوجه نشدن باید زحمت بیشتری بکشن و در حد توانشون از منابع کمکی هم استفاده کنن.روزی که شروع به خوندن درس اقتصاد خرد می کنید زیاد به فکر تست زدن نباشید. نکته ای که باید بهش توجه داشته باشید این هست که ابتدا از کتاب های خلاصه مثل پوران پژوهش استفاده نکنید. مثلا تو بحث عرضه و تقاضا فصل های مرتبط به کتاب اقتصاد خرد ابونوری که معرفی کردیم رو بخونید تا کاملا مطالب رو درک کنید.
یکی از دلایل معرفی کردن ابونوری هم این بوده که این کتاب علاوه بر اینکه به صورت ساده مطالب رو توضیح داده، مطالب رو واقعا کامل مطرح کرده و حالت های مختلف رو توضیح داده. بازم تاکید میکنیم که خلاصه نویسی یادتون نره. واقعا زیاد تاکید کردیم دیگه!! اگه تو درسی مثل خرد که اهمیتشم زیاده خلاصه ننویسید واقعا مسئولیتش با خودتونه!. و نگید که پوران پژوهش خودش کتاب خلاصه ای هست. پوران پژوهش خیلی خیلی زیاد خلاصه کرده. در ضمن هیچی مثل خلاصه های خودتون نمی شه. وقتی توی مباحث هر فصل به اندازه کافی تسلط پیدا کردید و احساس می کنید دیگه چیزی نیست که نخوندید برید سراغ تست زدن در این درس. البته همینطور که گفتم تابستون نیازی به تست نداره و فقط پایتون رو تقویت کنید. خوب حالا بریم سراغ این مبحث که چطور تست بزنیم؟!

چطور در درس اقتصاد خرد تست بزنیم؟!

پیشنهاد ما این هست که ابتدا قسمت خلاصه ی هر فصل کتاب پوران پژوهش رو مطالعه کنید بعد از گذشت یکی دو روز تست های همون فصل رو بزنید. بازم واسه تست ها تفکیک قائل بشید و اونایی رو که براتون مهم تره و نکته جدیدی داره علامت بزارید تا اگه وقت واسه مرور تست ها داشتید تونید یک نگاه رو تست های اصلی و مهم داشته باشید. البته اگر زمان بهتون اجازه داد و حوصلشو داشتید در انتهای هر فصل از کتاب دکتر مشرف جوادی سوالات تشریحی خوبی آورده شده که حل کردن اونا برای اون دسته از داوطلبانی که درصد بالا میخوان مناسبه. اما نیازی به اذیت کردن خودتون نیست. منابع قبلی شما رو تو حد بالایی قرار میده.

از چه زمانی مطالعه اقتصاد خرد رو شروع کنیم؟!

پیشنهاد میکنیم این درس رو همراه با یکی از درس های ریاضی یا مجموعه دروس برای تابستون در یک روز مطالعه کنید. یعنی خرد و کلان رو به عنوان درس اصلیتون تو یک روز قرار بدید و در کنارش یکی از درس های ریاضی و مجموعه دروس رو هم مطالعه کنید.
آمار هم به علت اینکه خیلی فراره به نظر ما تو تابستون نخونید و بزارید از مهر شروع کنید. البته باید از مهر به صورت جدی بخونید ها!! البته این بستگی به نظر خودتونم داره و میتونید آمار رو هم در کنار درس خرد یا کلان بخونید. و واسه ماههای بعدی هم که تقریبا چارچوب درس رو درک کردید میتونید با تست مرور کنید و ایراداتون رو رفع کنید … تو ماهای ابتدایی فرصت برطرف کردن ایرادات اساسیتون هست و شما زمان لازم رو برای اینکار دارید. مرور مداوم داشته باشید چون درس فوق العاده مهمیه، تمرین زیاد داشته باشید تا بتونید درصد بالایی بزنید و تا یه مطلبی رو نتونستید جوابی تو ذهنتون براش پیدا کنید ازش رد نشید.

شما می توانید از بخش ارتباط با مشاور هر سوال یا نکته ای که در درس اقتصاد کلان براتون پیش اومده رو با مشاورین ما در میان بگذارید، چه در مورد نحوه ی مطالعه، چه سوال درسی که براتون مشکله و نتونستید جوابی براش پیدا کنید و یا هر چیزی که به ذهنتون میرسه رو در قسمت ارتباط با مشاور مطرح کنید تا در سریعترین حالت ممکن به جوابتون برسید.

تا کنکور باهاتون هستیم و تنهاتون نمیزاریم. موفق باشید.

[box type=”info” radius=”10″]

ارتباط با مشاور

[/box]
فیلم‌ها و کارگاه‌های آموزشی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید