چطور مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد آغاز کنیم؟!

سلام دوستان … شروعتون پر انرژی !!!
کتابایی رو که گفتم آماده کردید؟ خب حالا که جمع کردید باز پخشش کنید …. !!! یه نگاه بهشون بندازید تا بدونید حجم کار چقدره … حالا چطور شروع کنیم؟!
قبل از هر چیز همونطور که خودتونم می دونید باید یه شروعی صحیح داشته باشید. بعضی مواقع که با برخی دوستان سر این مساله صحبت می کردم هیچ دلیلی برای خوندنشون نداشتن و فقط به خاطر اینکه باباش گفته بود اگه ارشد گرفتی میزارم بری خارج یا بخاطر اینکه دخترخالم (یا پسرخالم) هم ارشد داره و منم باید کارشناسی ارشد داشته باشم تا بتونم باهاش ازدواج کنم و… ذکر می کردن. البته پسرها یه دلیل قانع کننده داشتن که اونم فرار از سربازی بود!!! (شکلک خنده). با وجود اینکه خیلی ها هدف خاصی رو دنبال نمیکنن، ناخودآگاه میرن سمت ارشد بدون اینکه حتی بدونن به چه چیزی می خوان برسن.
ولی به هر حال بهتره عضو هیچ کدوم از این دسته های بالا نباشید و برای خودتون یه هدف خوب داشته باشید.
برای رسیدن به هر کدوم از اهداف بالا نیاز داریم تا یه برنامه ریزی دقیق داشته باشیم که البته تو قسمت «چگونه برنامه ریزی کنیم» بحث خواهیم کرد.
اما برای اینکه بدونیم چطور یه شروع صحیح داشته باشیم چند مورد در نظر گرفته می شه. اینکه منابع مطالعاتیتون کامل و خوب باشن، انگیزه داشته باشید، هدفتون مشخص باشه، امید به موفقیت داشته باشید و به این اطمینان داشته باشید که شما هم جزو افرادی هستین که موفق می شین، و آرامش درس خوندن رو برای خودتون به وجود بیارید.
امیدتون رو از دست ندید چون وسط راه خیلی ها هستن که دست از کار می کشن.
مکان ثابتی رو برای خودتون در نظر بگیرید، چون اگر مکانتون ثابت باشه ذهن چند برابر بهتر عمل می کنه و متمرکزتر هست.
وقتی کتاب ها رو میخونید حتماحتما خلاصه نویسی فراموش نشه که اهمیت بسیار بالایی دارن. با خلاصه هامون کار داریم. خصوصا واسه ماه ها و روزهای پایانیتون. پس از همین شروع به فکر دفترهای خلاصه نویسی تونم باشید.
ما پیشنهادهایی واسه شروع داریم که بهتر می بینم چون شرایط و روحیات افراد با هم فرق می کنه در قسمت ارتباط با مشاور مطرح کنیم. بنابراین شما می تونید دغدغه های خودتون رو در قسمت ارتباط با مشاور با ما در میون بذارید. منتظر شما هستیم.

[box type=”info” radius=”10″]

ارتباط با مشاور

[/box]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید